Zmiana władzy w Kolegium Medycyny Laboratoryjnej. Znamy skład
Prof. dr hab. Mirosława Pietruczuk została nowy prezesem Kolegium Medycyny Laboratoryjnej w Polsce. Wybrano także nowy zarząd .

Członkowie Kolegium Medycyny Laboratoryjnej w Polsce w głosowaniu zdecydowali o nowym składzie władz. Prezesem została prof. dr hab. Mirosława Pietruczuk. Do zarządu wybrano także:
- prof. dr hab. Urszulę Demkow - wiceprezesa;
- prof. dr hab. Krystynę Olczyk - wiceprezesa;
- prof. dr-a hab. Tomasza Wąsika - wiceprezesa;
- dr n. med. Bogumiłę Hajdrowską - skarbnika;
- dr hab. Wirginię Krzyściak - sekretarza.
Cały skład dostępny TUTAJ.
Kolegium Medycyny Laboratoryjnej: czym się zajmuje?
Kolegium jest stowarzyszeniem zrzeszającym specjalistów i samodzielnych pracowników nauki wszystkich dziedzin medycyny laboratoryjnej. Jego członkiem może zostać pracownik nauki z tytułem doktora lub doktora habilitowanego, lekarz medycyny, lekarz weterynarii, mgr analityki medycznej, mgr farmacji, mgr chemii lub mgr biologii, który:
- posiada specjalizację w jednej z dziedzin medycyny laboratoryjnej i złoży do zarządu Kolegium pisemną deklarację wraz z pisemną opinią dwóch członków wprowadzających;
- posiada znaczący dorobek naukowy w zakresie medycyny laboratoryjnej i przedłoży jego dokumentację do oceny zarządowi Kolegium wraz z pisemną deklaracją i pisemną opinią dwóch członków wprowadzających.
Jak wskazuje Kolegium, jego najważniejszym statutowym zadaniem jest działanie na rzecz rozwoju medycyny laboratoryjnej w Polsce, w tym kształtowanie modelu działania i współdziałania wszystkich dziedzin medycyny laboratoryjnej w sposób zapewniający największą efektywność w diagnostyce.
Te cele realizuje poprzez aktywność opiniotwórczą oraz wypracowywanie wytycznych i standardów diagnostyki laboratoryjnej.
W ramach działalności naukowej i dydaktycznej Kolegium organizuje:
- Zjazdy Naukowe Kolegium odbywające się co dwa lata,
- Konferencje naukowo-szkoleniowe,
- Kursy szkolenia podyplomowego,
- Ogólnopolski Konkurs Prac Dyplomowych,
- Wykłady z medycyny laboratoryjnej.
Kolegium wydaje też czasopismo „Medycyna laboratoryjna".
PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowa prezes KRDL: chciałabym odmienić oblicze samorządu diagnostów laboratoryjnych
Źródło: Puls Medycyny