W XIX w. popularność zdobyła zabawa zwana kwestionariuszem Prousta, choć zdania są podzielone, czy znany francuski pisarz miał cokolwiek wspólnego z jej powstaniem. Na salonach krążył wówczas stały zestaw pytań, a uzyskane odpowiedzi miały wiele mówić o osobie odpytywanego.


W cyklu „Wywiad lekarski” chcieliśmy nawiązać do tej towarzyskiej rozrywki sprzed lat. Skomponowaliśmy zatem autorski zestaw pytań, który zadaliśmy wybitnym rozmówcom: pionierom przecierającym nowe ścieżki w lecznictwie, pasjonatom, dla których zawód lekarza to misja i powołanie, zaangażowanym nauczycielom, dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi adeptami kierunku lekarskiego. Ich osobiste historie niejednokrotnie splatały się z historią medycyny.


Wszystkie te rozmowy ukazały się na łamach „Pulsu Medycyny”. Zebraliśmy je w całość, by inspirowały, wzruszały,                  a chwilami bawiły kolejnych Czytelników.Pytania, z jakimi zmierzyli się eksperci:

Mój pierwszy dyżur...


Pacjent, którego nie zapomnę...


Najtrudniejszy egzamin na medycynie...


Gdybym nie był lekarzem...


Osobą, która inspiruje mnie najbardziej, jest...


Święty Graal medycyny to...


Przełomowy moment w mojej karierze to...


Stereotypy, które wciąż pokutują w medycynie...


Kiedy jestem pacjentem, to...


Kiedy nie pracuję, to...

Pobierz

Tutaj możesz pobrać bezpłatny e-book

O autorce:


Ewa Kurzyńska


Zastępca redaktor naczelnej „Pulsu Medycyny” ds. projektów audio-wideo. Prowadzi programy: „Pro/Kontra”, „Oblicza Medycyny”, „COVID-19: komentarz eksperta”. Autorka cyklu rozmów „Wywiad lekarski”, do którego zapraszani są wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Zdobywczyni nagród i wyróżnień w konkursach dla dziennikarzy medycznych: „Zdrowe Pióro”, „Kryształowe Pióro”. W 2021 r. uhonorowana nagrodą Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego za wkład w promowanie wiedzy na temat nadciśnienia. W swoich artykułach podejmuje tematy dotyczące chorób cywilizacyjnych, specjalizuje się w tekstach dotyczących kardiologii, hipertensjologii i lipidologii. Członkini kapituły konkursu „Supertalenty w Medycynie".

Z kim rozmawialiśmy:

Kontakt:

Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa

e-mail: [email protected]