W Szczecinie otwarto Bank Mleka Kobiecego
aktualizacja: 25-05-2018, 12:59
Przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zaczął działać Bank Mleka Kobiecego. To pierwsza placówka w regionie, która zaoferuje pomoc kobietom nie mogącym z przyczyn zdrowotnych wykarmić naturalnie swoich dzieci.
Beata Łoniewska, kierownik Kliniki Patologii Noworodka szpitala w Szczecinie oraz inicjatorka powstania Banku, zdradziła, że pomysł założenia takiej placówki pojawił się już 10 lat temu. Sprzęt medyczny dla przyszłych honorowych dawczyń mleka został zakupiony przez polskie i niemieckie kluby Rotary, przedsięwzięcie dofinansował szczeciński magistrat.

"Otwieramy dziś szczególną jednostkę - bank. I mimo że nie będzie on obracał pieniędzmi, będzie najcenniejszy - Bank Mleka Kobiecego. Będzie służył tym najmniejszym, najbardziej potrzebującym pomocy, wcześniakom i noworodkom, które nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy" - powiedział Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Pierwsze ochotniczki, które zgodziły się podzielić swoim naturalnym pokarmem z potrzebującymi dziećmi zgłosiły się już do szpitala, przeszły przez odpowiednie procedury i otrzymały sprzęt potrzebny do ściągania mleka.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ile dzieci i matek skorzystało z pomocy Banku Mleka Kobiecego?
Źródło: Puls Medycyny
Podpis: EG/PAP