W Holandii strajkują prawie wszystkie szpitale. Medycy chcą wyższych pensji i lepszych warunków pracy
Jak podaje dziennik „De Telegraaf”, w czwartek (16 marca) w Holandii spośród 82 szpitali ogólnych do strajku przystąpiło 64 z nich. Pomoc udzielana jest tylko w nagłych przypadkach.

W czwartek rozpoczął się strajk ostrzegawczy w kilkudziesięciu szpitalach w całej Holandii; otwarte są jedynie izby przyjęć - informują media. Pracownicy domagają się wyższych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy.
Personel szpitali chce podwyżek i lepszych warunków pracy
W proteście nie uczestniczą szpitale uniwersyteckie, albowiem w styczniu br. zawarto w nich nowe porozumienia, które okazały się satysfakcjonujące dla związków zawodowych.
W placówkach biorących udział w strajku odwołane zostały zaplanowane operacje i zabiegi, a pomoc jest udzielana jedynie w szczególnych przypadkach - informuje rzeczniczka związku zawodowego FNV.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Młoda lekarka o pracy w Anglii: co najmniej 1/3 lekarzy pracujących w NHS chce odejść
Forma protestu jest inna w zależności od placówki - relacjonuje portal RTL Nieuws. Odbywają się przemówienia, rozdawane są ulotki, a nawet serwowane są darmowe posiłki.
Strajkujący domagają się podwyżek, a także lepszych warunków pracy. Personel szpitali od lat skarży się na przeciążenie pracą, które nasiliło się w okresie pandemii koronawirusa.
Źródło: Puls Medycyny