Uczelnia Łazarskiego, SUM i GUMed uruchamiają MBA w ochronie zdrowia. “To odpowiedź na potrzeby rynku”
Podyplomowe MBA w ochronie zdrowia uruchomią wspólnie trzy uczelnie, w tym dwie medyczne: Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Uczelnia Łazarskiego.
Rekrutacja odbywa się na trzech uczelniach jednocześnie i potrwa do połowy października.
Do wyboru jedna z trzech uczelni
Program studiów będzie miał charakter modułowy, pozwalając słuchaczom elastycznie kształtować ich zakres do swoich zainteresowań i ścieżki kariery. Będą oni mogli wybrać jedną z trzech uczelni, w której będzie realizowany moduł podstawowy i dyplomowy oraz swobodnie dobierać moduły specjalistyczne z oferty uczelni partnerskich. Kadra wykładowców to praktycy prawa i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia oraz akademicy z doświadczeniem badawczym i szkoleniowym w sektorze zdrowia.
- Ofertę edukacyjną kierujemy do odważnych i ambitnych managerów i liderów ochrony zdrowia zdolnych do podejmowania nietuzinkowych decyzji, inicjujących i realizujących innowacyjne projekty rozwojowe w swoich organizacjach, wdrażających śmiałe wizje. To wyjątkowe miejsce rozwoju także dla kadr zarządzających administracji centralnej i samorządowej oraz innych instytucji publicznych, odpowiedzialnych za kształtowanie i realizację polityki zdrowotnej państwa. Łączenie perspektyw, wiedzy i doświadczenia osób pochodzących z różnych segmentów sektora, rozwój kompetencji w modelu „Praktycy dla Praktyków” daje gwarancję satysfakcji i sukcesu w przyszłej praktyce zawodowej naszych absolwentów - mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz Center of Value Based Healthcare Uczelni Łazarskiego.

Przed absolwentami wiele systemowych wyzwań
Przedstawiciele trzech uczelni zapewniają, że podczas tworzenia programu studiów położono duży nacisk na praktyczny aspekt zdobywanych na nim umiejętności i wiedzy oraz uwzględnienie realiów polskiego systemu.
- To odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia w Polsce, tak by zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych przy użyciu ograniczonych środków finansowych oraz zasobów ludzkich - powiedział w czwartek dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Leszek Bieniaszewski.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Dr Gałązka-Sobotka: oparliśmy system na medycynie naprawczej
Źródło: Puls Medycyny