Ruszyła II edycja programu PracoDawca Zdrowia
PracoDawca Zdrowia to program adresowany do przedsiębiorstw, instytucji i urzędów, które wykazują się dbałością o zdrowie swoich pracowników i skutecznością we wdrażaniu programów promocji zdrowia w firmie. Udział w nim jest bezpłatny, a nagrodą jest honorowy certyfikat "PracoDawca Zdrowia" przyznawany przez kapitułę, w której skład wchodzą eksperci z dziedziny zdrowia, pracodawcy oraz przedstawiciele związków zawodowych.
Aby go otrzymać, konieczne jest spełnienie przynajmniej ośmiu spośród dziesięciu kryteriów regulaminu, w tym m.in.:
• promowanie aktywnego stylu życia pracowników,
• zwalczanie wśród pracowników palenia tytoniu,
• wspieranie pracowników w badaniach profilaktycznych,
• udzielanie pracownikom raz w roku minimum pół dnia wolnego w godzinach pracy w celu przeprowadzenia takich badań,
• działanie na rzecz ograniczenia stresu pracowników,
• chronienie pracowników przed działaniem substancji rakotwórczych i innych czynników kancerogennych w miejscu pracy.
PracoDawca Zdrowia to program, który przynosi korzyści nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców. Tytuł „PracoDawca Zdrowia” pozwala zbudować markę firmy, która dba o zatrudnione w niej osoby poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej.
Do I edycji konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Zdrowia, zgłosiło się 17 pracodawców. Decyzją Kapituły nagrodzonych zostało 13 firm, które wykazały się ponadprzeciętną troską o zdrowie swoich pracowników.
Wśród laureatów znaleźli się m.in.: Ministerstwo Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Główny Urząd Statystyczny, Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu, BALTIC CLINIC Sp. z o.o., SITECH Sp. z o.o. Nagrodzone firmy, instytucje i urzędy zgłosiły do konkursu m.in. programy szczepień profilaktycznych, badań pod kątem wykrywania chorób nowotworowych, warsztaty żywieniowe z dietetykiem i konsultacje z fizjoterapeutą.
Więcej informacji o programie na www.planujedlugiezycie.pl oraz www.gov.pl/zdrowie/pracodawcazdrowia
Źródło: Puls Medycyny
Podpis: MMD