Informacje o bólu znajdą się w karcie pacjenta?

oprac. kl
opublikowano: 17-11-2017, 10:50

Rzecznik Praw Pacjenta zaapelował do ministerstwa zdrowia o wprowadzenie obowiązku odnotowywania w indywidualnej dokumentacji medycznej informacji o występowaniu lub niewystępowaniu dolegliwości bólowych towarzyszących pacjentowi podczas choroby.

Ten artykuł czytasz w ramach płatnej subskrypcji. Twoja prenumerata jest aktywna

Określenie wzoru karty leczenia bólu pozwoli na ocenę stanu zdrowia pacjenta w zakresie objawów bólowych a także monitorowanie jego leczenia. Rzecznik zaproponował również stworzenie wzoru ankiety do wypełnienia przez pacjenta, która zawierałaby możliwość określenia stopnia natężenia bólu oraz jego lokalizację. 

Zgodnie z art. 20a ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, każdy pacjent ma prawo do leczenia bólu.Lekarz ma obowiązek określić stopień natężenia bólu, leczyć ten objaw i monitorować  skuteczności terapii.

 

Źródło: Puls Medycyny

Podpis: oprac. kl

Puls Medycyny
System ochrony zdrowia / Informacje o bólu znajdą się w karcie pacjenta?
× Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.