Rehabilitacja pocovidowa w Szpitalu Południowym w Warszawie
Od 21 czerwca w Szpitalu Południowym uruchomiony został oddział rehabilitacji dla pacjentów po przechorowaniu COVID-19. Przeznaczono dla nich 100 łóżek.
Pierwsi pacjenci pocovidowi są już przyjmowani. Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania, które wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z zakażeniem koronawirusem - poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Turnusy rehabilitacyjne trwają od 2. do 6. tygodni
Dzięki możliwości takiej rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, mogą znacznie poprawić swoją sprawność oddechową, ale też zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową oraz szybciej powrócą do pełnej sprawności i psychicznej. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.
Ograniczani bazy szpitalnej przeznaczonej dla pacjentów z COVID-19
Jednocześnie łóżka w Szpitalu Południowym nadal są w gotowości do przyjęcia większej liczby pacjentów, gdyby wzrosła liczba zachorowań. Szpital ten został wyznaczony jako placówka wiodąca do leczenia pacjentów z COVID-19 w Warszawie – tak, aby w innych miejskich placówkach nie wyznaczać łóżek covidowych i aby służyły one w jak największym zakresie pacjentom z innymi schorzeniami.
Pacjenci z COVID-19 z Warszawy i okolic są kierowani obecnie do Szpitala Południowego, dlatego nadal musi on dysponować odpowiednim potencjałem. W innych miejskich placówkach nie ma już wyznaczonych miejsc dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19 - informuje urząd.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Neurologiczne następstwa COVID-19: od błahych dolegliwości po poważne komplikacje
Źródło: Puls Medycyny