Radom: ortopedzi z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego rezygnują z pracy
Dwunastu z szesnastu lekarzy ortopedów zatrudnionych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu złożyło wypowiedzenia. Zatrudnienie kończy im się 31 marca. Jeśli sytuacja się nie zmieni, na oddziale może zostać jedynie szef i trzech rezydentów.

Szpital ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej.
Rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska poinformowała w czwartek, że 12 ortopedów złożyło wypowiedzenia. Medycy są zatrudnieni na kontraktach.
Wypowiedzenia to pokłosie niewłaściwej organizacji pracy
- Zgodnie z umową lekarzy obejmuje miesięczny okres wypowiedzenia, którego termin kończy się 31 marca. Na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej pozostanie kierownik oddziału oraz trzech rezydentów - przekazała Gajewska. Dodała, że szpital ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. Lecznica liczy na to, że uda jej się dojść do porozumienia z ortopedami, którzy chcą zrezygnować z pracy, lub też znaleźć nowych specjalistów z tej dziedziny.
Rzeczniczka szpitala powiedziała, że w wypowiedzeniach złożonych przez ortopedów nie podano przyczyn rozwiązania umowy. Jak informują nieoficjalnie lokalne media, powodem rezygnacji miałaby być m.in. niewłaściwa organizacja pracy na oddziale.
Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej w szpitalu na radomskim Józefowie ma 60 łóżek. Rocznie wykonywanych jest tutaj ponad 2 tys. zabiegów operacyjnych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Zmiany w kształceniu kadr medycznych to konieczność. Medycy: ale nie kosztem jakości
Dyrektorzy o reformie szpitali: ustawa doprowadzi do eliminacji kadry menedżerskiej
Źródło: Puls Medycyny