PZU Zdrowie sięga po sztuczną inteligencję
PZU Zdrowie w czerwcu rozpoczęło w warszawskich placówkach pilotaż rozwiązania Cardiomatics - powiedział podczas gali, na której poznaliśmy wyniki konkursu “Supertalenty w Medycynie”, Paweł Żochowski, dyrektor ds. Rozwoju Obszaru Medycznego w PZU Zdrowie. Na czym polega wprowadzone przez PZU Zdrowie rozwiązanie?

Konkurs “Supertalenty w Medycynie” organizowany jest przez „Puls Medycyny” od 2012 roku. Jego ideą jest docenianie liderów młodego pokolenia, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka. Laureatka jest specjalistką kardiologii i echokardiografistką, związaną z Katedrą i Kliniką Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Redakcja “Pulsu Medycyny” stara się w ramach konkursu Supertalenty wyróżniać młodych medyków i badaczy, którzy wdrażają do praktyki klinicznej szeroko rozumiane nowoczesne technologie. PZU Zdrowie, które jest partnerem konkursu, jakiś czas temu wdrożyło oprogramowanie usprawniające diagnostykę kardiologiczną.
- PZU Zdrowie w czerwcu rozpoczęło w warszawskich placówkach pilotaż rozwiązania Cardiomatics. Jego autorem jest polski start-up wspierający polskich kardiologów w ich codziennej pracy. Algorytm oparty o sztuczną inteligencję pomaga wykonywać badania Holter EKG. Dzięki zastosowaniu Cardiomatics czas potrzebny na wykonanie opisu takiego badania ulega znacznemu skróceniu – wyjaśnia Paweł Żochowski, dyrektor ds. Rozwoju Obszaru Medycznego w PZU Zdrowie.
Zapraszamy do obejrzenia całości rozmowy.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Supertalenty w Medycynie 2022: znamy laureatów konkursu!
Źródło: Puls Medycyny