PulsoCare: w systemie zarejestrowanych 930 tys. osób. Pomiary przekazuje co trzeci
Liczba zarejestrowanych pacjentów w PulsoCare wynosi 930 tys. Ponad 30 proc. sukcesywnie przekazuje pomiary. Pogotowie wezwało 5800 chorych.

930 tys. pacjentów zarejestrowano w systemie PulsoCare, ponad 30 proc. sukcesywnie przekazuje pomiary - poinformowano w strategii walki z COVID-19 na piątą falę pandemii. Dokument opublikowano na stronach MZ.
PRZECZYTAJ TAKŻE: MZ publikuje strategię walki z COVID-19: nacisk na szczepienia, opiekę ambulatoryjną i więcej testów
Jednym z tematów strategii są nowoczesne rozwiązania związane ze zdalną medycyną, w tym projekt PulsoCare dla wszystkich zakażonych koronawirusem, przebywających w izolacji domowej.
System PulsoCare: ile osób się zarejestrowało?
Pacjenci włączeni do PulsoCare mogą przesyłać wyniki za pośrednictwem strony internetowej, infolinii i aplikacji mobilnej. Po zakwalifikowaniu pacjent uzupełnia wywiad chorobowy, na którego podstawie wyznaczana jest klasa ryzyka, i wykonuje pomiary monitorowanych parametrów (saturacja, tętno, temperatura, liczba oddechów, kwestionariusz objawów dodatkowych). Dzięki PulsoCare pacjent jest nadzorowany przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Z danych opublikowanych w strategii wynika, że liczba zarejestrowanych pacjentów w PulsoCare wynosi 930 tys. pacjentów. Ponad 30 proc. pacjentów sukcesywnie przekazuje pomiary.
Najczęstszy sposób zapisu do PulsoCare to automatyczny (osoby 55 plus): 860 tys. Przez wypełnienie formularza zarejestrowało się 60 tys., lekarze POZ zarejestrowali – 10 tys. osób. Liczba pacjentów PulsoCare, do których został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, to 5800 chorych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Prof. Drąg: pandemia na Omikronie się nie skończy, nawet jutro możemy mieć nowy wariant
Źródło: Puls Medycyny