Prof. Maciej Kurpisz - laureat konkursu Naukowej Fundacji Polpharmy w 2004 r.
Powiedziałbym, że następne projekty przyrastały lawinowo, aż do bardzo dużych, wysokogabarytowych projektów, które kończyliśmy dwa lata temu - mówi prof. dr hab. n. med. Maciej Kurpisz, który w 2004 r. otrzymał grant naukowy Naukowej Fundacji Polpharmy.

Prof. dr hab. n. med. Maciej Kurpisz, kierownik Zakładu Biologii Rozrodu i Komórek Macierzystych, Instytut Genetyki Człowieka PAN, został laureatem konkursu Naukowej Fundacji Polpharmy w roku 2004. Grant naukowy przyznany został na realizację projektu „Możliwości leczenia pozawałowej niewydolności krążenia przy pomocy komórek macierzystych genetycznie modyfikowanych – próby kliniczne”.
– Projekt wpłynął na kolejne, przełomowe i innowacyjne działania w obszarze nauki. Mój zespół, chociaż przeżywał różne wzloty i upadki, nie rozpadł się i kontynuuje prace. Powiedziałbym, że następne projekty przyrastały lawinowo, aż do bardzo dużych, wysokogabarytowych projektów, które kończyliśmy dwa lata temu. To był początek takiej dalekiej drogi do przedsięwzięć badawczych awansujących badania nad zastosowaniem komórek macierzystych w regeneracji mięśnia sercowego. Można powiedzieć, że prace te popchnęły do przodu całą dyscyplinę, bo spersonalizowana medycyna jest najbardziej wartościowym osiągnięciem terapeutycznym - mówi prof. Maciej Kurpisz.
Źródło: Puls Medycyny