“Oblicza Medycyny”. Wybór optymalnej ścieżki terapii: standardy leczenia niedrobnokomórkowego nieoperacyjnego raka płuca
aktualizacja: 12-03-2021, 11:06
Do drugiego odcinka programu “Oblicza Medycyny”, realizowanego w ramach cyklu dotyczącego leczenia niedrobnokomórkowego raka płuca w programie lekowym B.6, zaproszenie przyjęli: prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko z Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki z Oddziału Klinicznego Radioterapii Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w szpitalu MSWiA w Olsztynie.
Prawidłowo przeprowadzona ścieżka diagnostyczna u chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca powinna obejmować badania, które pozwalają na dokładne określenie stopnia zaawansowania procesu nowotworowego, a także typu raka płuca.
Aby było to możliwe, potrzebna jest współpraca wielu specjalistów, którzy koordynują proces diagnostyczny oraz ustalają plan leczenia. O tym, jakie badania należy wykonać diagnozując raka płuca, dlaczego rola zespołu wielospecjalistycznego jest tak ważna przy stawianiu rozpoznania i planowaniu ścieżki leczenia oraz o innych kwestiach związanych z diagnostyką i terapią pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca w programie lekowym, rozmawiamy z prof. Joanną Chorostowską-Wynimko, specjalistą w dziedzinie patomorfologii, oraz z prof. Sergiuszem Nawrockim, specjalistą w dziedzinie radioterapii.
Rozmowę prowadzi red. Monika Rachtan. Zapraszamy do oglądania!
POLECAMY TAKŻE inne odcinki programu “Oblicza Medycyny” poświęcone leczeniu pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca:
Nowe możliwości leczenia niedrobnokomórkowego raka płuca - rozmowa z prof. Dariuszem M. Kowalskim

Źródło: Puls Medycyny