Nowotwory głowy i szyi - jakie są perspektywy na postęp w leczeniu? [ESMO 2022]
O podsumowanie najważniejszych doniesień z tegorocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO), dotyczących leczenia płaskonabłonkowych nowotworów regionu głowy i szyi poprosiliśmy lek. Bartosza Spławskiego z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Podczas kongresu ESMO 2022 r. przedstawiono wiele wyników badań dotyczących leczenia płaskonabłonkowych nowotworów regionu głowy i szyi. Jak jednak podkreśla lek. Bartosz Spławski z Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, najważniejsze były wyniki badania KEYNOTE-412.
– Wyniki tej analizy pokazują, jak trudną grupą terapeutyczną są chorzy z płaskonabłonkowymi nowotworami regionu głowy i szyi i jak trudno implementować nowe cząsteczki w celu ich leczenia - podsumował ekspert.
Jednocześnie lek. Bartosz Spławski zachęca do współpracy z Kliniką Nowotworów Głowy i Szyi Narodowego Instytutu Onkologii w zakresie leczenia tych nowotworów. Z ekspertem można się skontaktować mailowo, pisząc na adres: [email protected]
Zapraszamy do oglądania.
Źródło: Puls Medycyny