Nienke Feenstra ponownie powołana na stanowisko prezesa Zarządu INFARMY
Podczas Walnego Zgromadzenia Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrany został nowy skład Zarządu oraz Rady Nadzorczej na kolejną kadencję. Prezesem na nową kadencję została ponownie Nienke Feenstra.

Wybory do Rady Nadzorczej i Zarządu odbyły się we wtorek, 21 czerwca 2022 roku.
– Powołanie mnie ponowie na funkcję prezesa INFARMY traktuję jako ogromne wyróżnienie i dowód zaufania, za które chciałam podziękować wszystkim firmom członkowskim i członkom nowo powołanego Zarządu. Za nami dwa lata pandemii COVID-19, które były ogromnym obciążeniem dla systemu ochrony zdrowia, a jednocześnie szansą na bezprecedensową współpracę między przemysłem farmaceutycznym a decydentami i instytucjami międzynarodowymi - podkreśliła prezes.
Dodała: - Wierzę, że ta współpraca będzie równie owocna w przyszłości. Przed nami bowiem kolejne wyzwania, którym musimy stawić czoła, takie jak wojna w Ukrainie i związane z tym konsekwencje ekonomiczne oraz proces wdrażania koniecznych zmian w systemie ochrony zdrowia, aby mógł on w sposób trwały zapewniać wartość wszystkim obywatelom Polski.
Zwróciła również uwagę, że INFARMA chce pozostawać aktywnym uczestnikiem publicznej debaty w zakresie najlepszych rozwiązań na rynku ochrony zdrowia, począwszy od szeroko pojętej profilaktyki, a skończywszy na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych z korzyścią dla pacjentów i systemu.
Kilka słów o prezes INFARMY
Nienke Feenstra jest z wykształcenia farmaceutką, dodatkowo studiującą psychologię, biznes, HR i literaturę. W trakcie swojej kariery pełniła wiele funkcji, odpowiadając za ekonomię zdrowia, marketing, sprzedaż, zarządzanie klientami, marketing i zarządzanie ogólne na poziomie lokalnym, krajowym i globalnym.
23 czerwca 2020 r. została wybrana na prezesa Zarządu INFARMY.
Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 25 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność badawczo-rozwojową i produkujących leki innowacyjne.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Access Gap: w Polsce najwięcej ograniczeń w dostępie do innowacyjnych terapii dotyczy chorób rzadkich i przewlekłych
Źródło: Puls Medycyny