Lekarze najlepsi w kolarstwie górskim

14-09-2005, 00:00
Ten artykuł czytasz w ramach płatnej subskrypcji. Twoja prenumerata jest aktywna
W I Mistrzostwach Polski Branży Farmaceutycznej w Kolarstwie Górskim, których patronem medialnym był Puls Medycyny, zwyciężyli lekarze.

Trasa wyścigu (do wyboru 35 lub 70 km), przygotowanego przez krakowską firmę Compass, przebiegała wzdłuż najbardziej malowniczych terenów dolinek podkrakowskich m.in.: Racławki, Szklarki, Będkowskiej i Kobylańskiej. Na starcie zlokalizowanym na polu golfowym w Paczółtowicach stanęło 79 zawodników, w tym 16 kobiet. W zmaganiach wzięli udział pracownicy firm farmaceutycznych, aptek i hurtowni oraz lekarze. Najlepsi 35-kilometrowy dystans pokonali w 1 godzinę 20 minut. Zwycięzcą został lekarz Robert Nanowski z SP ZOZ MSWiA w Opolu. Z 70-kilometrową trasą zmierzyło się tylko 19 zawodników, w tym dwie kobiety. Najszybszy na tym dystansie (2 godziny 46 minut) był także lekarz Daniel Mazur z SPM ZOZ w Bochni. Zwycięzcy obu dystansów zostali nagrodzeni medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi (sprzęt rowerowy i zegarki TIMEX). Gratulujemy!

Edyta Szewerniak-Milewska
Zdjęcia Tadeusz Rajski

Przed startem i na trasie.

Jedni ścigali się do końca,...

... drudzy kończyli wyścig pieszo,...

... inni docierali do mety z rowerem na ramieniu.

Gdy kolarze walczyli na trasie, kibice relaksowali się.

Udało się!

Nareszcie można odpocząć...

... i ugasić pragnienie.

Trzeba też zadbać o sprzęt.

Po wyścigu ratownicy opatrywali nielicznym stłuczenia.

Triumfator wyścigu na 35km Robert Nanowski gratuluje swojej żonie Joannie zwycięstwa w kategorii kobiet na dystansie 70 km.

Na podium najlepsze kobiety na dystansie 35 km: 2 miejsce zajęła Katarzyna Klimala, a 3 - Edyta Borowska. Za zwyciężczynię Barbarę Lizis puchar odebrał zastępca.

Radość zwycięzców trasy 35-kilometrowej: 1 miejsce - Robert Nanowski, 2 - Tomasz Prcajło, 3 - Tomasz Karczmarek.

Obie panie, które zmierzyły się z trasą 70 km stanęły na podium. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Łaban-Nanowska (10. w klasyfikacji ogólnej), drugie Joanna Francuz.

Zwycięzcy wyścigu na 70 km: 1 miejsce - Daniel Mazur, 2 - Marek Paściak, 3 - Tomasz Jakubowski.

Źródło: Puls Medycyny