Kraków: unijny zastrzyk finansowy dla Instytutu Onkologii. Otrzymał dwa miliony złotych
Aż 20 projektów ma zrealizować krakowski oddział Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie dzięki pieniądzom otrzymanym z funduszy europejskich. Krakowska lecznica wsparcie dostała w ramach rządowego programu Dostępność Plus dla Zdrowia.

- 2 mln zł otrzymał z funduszy europejskich oddział Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie.
- Dzięki tym środkom możliwy będzie m.in. montaż nowych wind, remont schodów, zakup wózków inwalidzkich, zatrudnienie asystenta osoby niepełnosprawnej.
- Unowocześniona ma zostać także strona internetowa Instytutu.
Krakowska lecznica dostała pieniądze w ramach rządowego programu Dostępność Plus dla Zdrowia. Inwestycje mające zwiększyć komfort pacjentów i pracowników oraz poprawić dostępność do świadczeń zdrowotnych placówka będzie realizować od października do sierpnia 2023 r.
Instytut Onkologii w Krakowie kupi sprzęt i zatrudni asystenta
Ważny zakup – wymieniony w rozmowie z PAP przez rzeczniczkę prasową Instytutu Katarzynę Strzałkowską – to m.in. 110 materacy przeciwodleżynowych. - To ogromna potrzeba, bo obecnie mamy po kilka takich w oddziałach – powiedziała rzeczniczka.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Kryzys kadrowy w ICZMP zażegnany. Szpital zatrudnił anestezjologów na kardiochirurgii
Lecznica kupi też 13 wózków inwalidzkich, w tym sześć dla osób ciężkich, a także dziewięć aparatów EKG i 15 pomp infuzyjnych do precyzyjnego podawania leku. Krakowski Instytut Onkologii wzbogaci się również o iluminator do skanowania układu żył – tego urządzenia placówka nie miała.
Wkrótce szpital ogłosi nabór na stanowisko asystenta osoby niepełnosprawnej. - Taka osoba jest potrzebna. Póki co pomagają pielęgniarki, ale i wszyscy – powiedziała rzeczniczka. Asystent pomoże m.in. w poruszaniu się po terenie szpitala, ubieraniu i rozbieraniu się. Podczas rekrutacji pod uwagę brana będzie znajomość języka migowego. Placówka może sobie pozwolić na utworzenie jednego etatu.
Poszukiwani są onkolodzy, anestezjolodzy, brakuje też pielęgniarek
Strzałkowska zapytana o sytuację kadrową Instytutu w kontekście zakupu nowej aparatury, odpowiedziała, że lecznica na bieżąco ogłasza rekrutacje.
Poszukiwani są szczególnie onkolodzy i anestezjolodzy oraz pielęgniarki i pielęgniarze, zwłaszcza na oddziale chemioterapii dziennej. Jest również praca dla techników elektroradiologów.
Narodowy Instytut Onkologii w Krakowie rocznie hospitalizuje ok. 9 tys. osób i udziela blisko 100 tys. porad.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Urologia: zmiana wyceny świadczeń. Logopedia: weszło rozliczenie świadczenia W40
Źródło: Puls Medycyny