Konferencja "Polityka lekowa". Patriotyzm gospodarczy w obszarze zdrowia, czyli nowe znaczenie Refundacyjnego Trybu Rozwojowego [WIDEORELACJA]
Pandemia COVID-19 jak w soczewce skupiła problemy gospodarek całego świata. Problemy stały się katalizatorem dyskusji dotyczącej kluczowych sektorów gospodarki, które powinny znaleźć szczególne miejsce na gospodarczej mapie Polski.
Eksperci uczestniczący w debacie „Patriotyzm gospodarczy w obszarze zdrowia, czyli nowe znaczenie Refundacyjnego Trybu Rozwojowego”, odbywającej się w ramach 9. edycji konferencji "Polityka lekowa", nie mieli wątpliwości, że sektor farmaceutyczny nie tylko generuje PKB kraju, ale również wnosi do Polski dodatkową wartość w postaci gwarancji bezpieczeństwa lekowego Polaków. W trakcie dyskusji Jan F. Staniłko, dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju, nakreślił stan przygotowań do wdrożenia rozwiązań wspierających sektor farmaceutyczny. Zapewnił, że konkretnych propozycji legislacyjnych można spodziewać się w drugiej połowie roku.
W trakcie dyskusji zastanawiano się, jakich efektów gospodarczych i zdrowotnych można spodziewać się po wdrożeniu mechanizmów wsparcia branży, a także jakie możliwości rozwoju pojawią się przed sektorem farmaceutycznym w perspektywie nadchodzących dziesięcioleci.
Zaproszenie do dyskusji przyjęli:
- prof. dr hab. Marcin Czech, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego
- Katarzyna Dubno, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i ekonomiki zdrowia w firmie Adamed
- Juliusz Krzyżanowski, Senior Associate z kancelarii Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp. k.
- Jan Filip Staniłko, dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju
Debatę poprowadziła red. Marta Markiewicz z „Pulsu Medycyny”. Zapraszamy do oglądania relacji już 28 lipca.
Źródło: Puls Medycyny
Podpis: Marta Markiewicz