Konferencja "Arythmix-Migotanie Przedsionków"
Konferencja "Arythmix-Migotanie Przedsionków" odbędzie się w dniach 2 i 3 października 2020 roku - tym razem on-line.
Leczenie chorych z migotaniem przedsionków to częsty codzienny problem lekarza rodzinnego, internisty, neurologa, a przede wszystkim kardiologa. Chcemy uchronić pacjentów przed udarem, chcemy też poprawić im komfort życia. W konkretnych przypadkach nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wówczas chętnie korzystamy z rad innych - może mądrzejszych, może bardziej doświadczonych. Szczęśliwie, konferencja w nowym terminie odbędzie się prawie bezpośrednio po (tym razem zdalnym) Kongresie ESC. Poznamy nowy dokument wytycznych ESC poświęcony migotaniu przedsionków, a także wyniki late breaking trials na temat tej arytmii.

Dyskusje i wykłady w ramach konferencji będą skupiały się na trudnych tematach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych, ale nie tylko. Poruszone zostaną również inne zagadnienia np. czy i jakimi metodami walczyć o rytm zatokowy, w jakim zakresie chory sam może podejmować decyzje, czyli metoda pill in the pocket. Wszyscy wiemy, jakim wyzwaniem jest opieka nad naszymi chorymi w dobie COVID-19. Problem ten będzie także zostanie poruszony.
Ponadto podczas konferencji odbędą się dwie ważne debaty dotyczące antykoagulacji: 1/ po ablacji migotania przedsionków, 2/ u chorych z punktacją ryzyka w skali CHA2DS2-VASc-1.
Do czynnego udziału w konferencji zostali zaproszeni wykładowcy, posiadający dużą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.
Więcej informacji tutaj.
Źródło: Puls Medycyny
Podpis: Materiały prasowe