Jak rozwija się obszar mHealth w Polsce? Ruszyły zapisy na MEDmeetsTECH#12
aktualizacja: 30-11-2021, 13:34
9 grudnia 2021 r. w Warszawie już po raz dwunasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Jej uczestnicy będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju obszaru mHealth, nowych technologiach w telepsychiatrii czy budowaniu nowoczesnych strategii komunikacji w branży farmaceutycznej. Zapisy na konferencję wciąż trwają.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Jest okazją dla startupów z obszaru medtech, wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów – aby uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej.
Tym razem spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej - zarówno stacjonarnie, jak i online. Hasłem przewodnim MEDmeetsTECH#12 będzie obszar mHealth.
Jakie sesje i debaty odbędą się w ramach MEDmeetsTECH#12
Konferencja jest podzielona na cztery sesje tematyczne. Spotkanie zapoczątkuje sesja „Trendy”, podczas której omówiona zostanie przyszłość branży medtech w kontekście obszaru mHealth. Eksperci przestawią też przykłady nowych technologii i rozwiązań z obszaru psychiatrii oraz nowoczesne strategie komunikacji w branży farmaceutycznej.
Z kolei w trakcie sesji „Innowacje w farmacji i zdrowiu” uczestnicy wydarzenia będą dyskutować m.in. o tym, w jaki sposób nowe technologie zmieniają diagnostykę i leczenie oraz w jaki sposób innowacje wzmacniają opiekę zdrowotną i poprawiają wyniki terapeutyczne. W ramach tego bloku tematycznego omówione zostaną także przykłady rozwiązań e-Health, mających zastosowanie w diagnostyce i leczeniu zaburzeń lipidowych. Sesję zakończy prezentacja przedstawiająca praktyczne rozwiązania wpierające pacjentów przy użyciu rozwiązań digital health.
Na 9 grudnia zaplanowano również debatę „Jakie obszary rynku medycznego najpilniej potrzebują wsparcia/udziału technologii medycznych w opiece nad pacjentem. Dostępność technologii, finansowanie, wpływ na system oraz pacjenta”, w której udział wezmą:
- dr hab. n. med. Dorota Makarewicz – zastępca dyrektora Wydziału Nauki i Finansowania Projektów Agencji Badań Medycznych
- Piotr Węcławik – dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia
- lek. Małgorzata Ponikowska
- Marek Paluch – Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
- Karolina Tądel – HealthTech Project Manager DiveInData.
Prezentacje medycznych startupów
Stałym elementem cyklu konferencji MEDmeetsTECH są prezentacje startup’ów. Tak stanie się również i tym razem. Do sesji tej zakwalifikowało się w sumie 8 startupów medycznych – zgodnie z przyjętymi zasadami, każdy przedstawiciel firmy otrzyma pięć minut na prezentację nowego rozwiązania/produktu.
Rejestracja na wydarzenie na stronie: www.medmeetstech.com.
Źródło: Puls Medycyny