Holandia testuje mobilne, ekologiczne apteki. Leki będę dowożone rowerem
W Rotterdamie ruszył pilotażowy projekt firmy BENU Pharmacies, którego celem jest dostarczanie leków za pomocą roweru działającego na baterie słoneczne.
O tym, że Holandia testuje takie rozwiązanie poinformował za pośrednictwem serwisu społecznościowego Marcin Gawroński z IQVIA, który przyznał: "Bardzo lubię takie informacje i jeszcze bardziej lubię się nimi dzielić. Ubolewam tylko, że takie rozwiązania nie są dostępne w Polsce."

Na mobilnych aptekach mają skorzystać pacjenci
Przedstawiciel IQVIA wskazał też na korzyści płynące z takiego rozwiązania: " Po pierwsze dostawy leków bezpośrednio do klienta, co uważam za duże udogodnienie i pomoc dla pacjentów z trudnościami w przemieszczaniu się i po drugie ekologiczne rozwiązanie które wpisuje się w obecne trendy. Warte naśladowania!“.
BENU Pharmacies rozpoczęło pilotażowe dostarczanie leków, za pomocą rowerów wykorzystujących energię słoneczną, do domów ludzi na terenie Rotterdamu. W tym celu BENU korzysta z solarnego roweru elektrycznego (SunRider): pierwszego na świecie e-roweru cargo, który ładuje się za pomocą energii słonecznej.
To rozwiązanie przyjazne środowisku
Solarny rower elektryczny cargo to wynalazek holenderskiej firmy Need The Globe. Rowerzyści codziennie odbierają leki z centrum BENU w Rotterdamie i dostarczają je do klientów apteki.
Firma BEMU przymierza się do wdrożenia większej liczby rowerów solarnych do dystrybucji miejskiej. BENU ma także ambicję być partnerem numer jeden w opiece farmakologicznej, którego ludzie świadomie wybierają.
Dzięki swoim usługom BENU Pharmacies chce również dbać o środowisko życia ludzi, aby podnieść ich jakość życia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Apteki: w sierpniu brakuje 21 rodzajów leków
NFZ o wydatkach na refundację w pierwszym półroczu 2021 r. Skonsumowano blisko połowę budżetu
Źródło: Puls Medycyny