Dr Tomaniak: kardiologia inwazyjna daje młodym innowatorom szansę na rozwój
Kardiologia inwazyjna to obszar, gdzie wprowadza się nowe techniki zabiegowe i szeroko z nich czerpie - powiedział podczas gali, na której poznaliśmy wyniki konkursu “Supertalenty w Medycynie”, dr hab. n. med. i n. o zdr. Mariusz Tomaniak, laureat drugiego miejsca.
Dr hab. n. med. i n. o zdr. Mariusz Tomaniak to specjalista kardiologii, adiunkt naukowo-dydaktyczny w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To również adiunkt naukowo-dydaktyczny we wspomnianej katedrze, samodzielny operator kardiologii inwazyjnej dyżurujący w Pracowni Kardiologii Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM oraz konsultujący kardiolog w European Cardiovascular Research Institute w Rotterdamie. Jego zainteresowania kliniczne i naukowe koncentrują się na kardiologii inwazyjnej i diagnostyce obrazowej. W konkursie Supertalenty w Medycynie zajął drugie miejsce.
– Specjalizację wybrałem w ostatnich latach studiów i już wtedy kardiologia inwazyjna wydała mi się szczególnie atrakcyjna. Jest to obszar, gdzie wprowadza się nowe techniki zabiegowe i szeroko z nich czerpie. Jedną z moich aktywności jest opracowywanie i wprowadzanie do praktyki nowych technik służących do diagnostyki choroby wieńcowej, np. czynnościowej oceny zmian w tętnicach wieńcowych w oparciu o angiografię. Jest to technika znacznie mniej inwazyjna niż te dotychczas stosowane - mówi dr Mariusz Tomaniak.
Konkurs “Supertalenty w Medycynie” organizowany jest przez „Puls Medycyny” od 2012 roku. Jego ideą jest docenianie liderów młodego pokolenia, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka. Laureatka jest specjalistką kardiologii i echokardiografistką, związaną z Katedrą i Kliniką Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Supertalenty w Medycynie 2022: znamy laureatów konkursu!
Źródło: Puls Medycyny