Adam Niedzielski: Osoby zaszczepione nie wchodzą w limity, bo nie stanowią zagrożenia epidemicznego
“W limity nie wchodzą osoby zaszczepione dlatego, że nie stanowią zagrożenia epidemicznego w czasie odbywającego się wydarzenia” - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
W czasie konferencji, która odbyła się 8 czerwca, szef resortu zdrowia pytany był o obowiązujące limity na różnego rodzaju zgromadzeniach.
"Dokonaliśmy pewnego wyboru w zależności od obiektu, bo np. koncerty mogą być na stadionie, gdzie jest w tej chwili 25 proc. możliwości zajmowanych miejsc" - powiedział Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski: Osoby zaszczepione nie wchodzą w limity, bo nie stanowią zagrożenia epidemicznego
Wskazał, że "w opublikowanym rozporządzeniu epidemicznym jest wyraźnie podkreślane, że w dane limity nie wchodzą osoby zaszczepione".
"Nie wchodzą, dlatego, że nie stanowią zagrożenia epidemicznego w czasie odbywającego się wydarzenia. Dotyczy to koncertów, rejestrowanych zgromadzeń, meczów piłki nożnej, kin i hoteli. To rozwiązanie ma budować kulturę bezpieczeństwa epidemicznego" - wyjaśnił szef resortu zdrowia.
Przyznał, że "może dojść do takich sytuacji, kiedy na koncert - na który zgodnie z limitem może wejść 250 osób - przyjdzie więcej osób zaszczepionych, to będą one stanowiły większość.
"To nie jest forma dyskryminacji. To jest forma zabezpieczenia epidemicznego" - oświadczył.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczepienia przeciw COVID-19: nowe zalecenia dotyczące odstępów między dawkami
Źródło: Puls Medycyny