Mateusz Morawiecki odchudza MZ

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o zmianach w składzie swojego rządu. Podkreślił, że chce skład swojego gabinetu odpolitycznić i skupić się na urzędnikach-specjalistach. W resorcie zdrowia stanowiska stracili wiceministrowie Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz.

W sumie rząd Mateusza Morawieckiego odchudzony został do dziś (12 marca) o 17 wiceministrów. Natomiast kolejne kilka nazwisk poznamy w najbliższych tygodniach.

"Kontynuujemy prace związane ze zmianami strukturalnymi. W dużym stopniu to nie są zmiany personalne, ani polityczne, ale usprawniające pracę rządu"- powiedział Mateusz Morawiecki.

Z resortem zdrowia pożegnali się wiceministrowie - Piotr Gryza oraz Marek Tombarkiewicz.

Piotr Gryza odpowiadał m.in. za nadzór nad Narodowym Funduszem Zdrowia kierując Departamentem Ubezpieczeń Zdrowotnych, był również twórcą ustawy o "sieci szpitali".

CZYTAJ >> Zmiana została wprowadzona łagodnie [wywiad z Piotrem Gryzą]

W kompetencjach Marka Tombarkiewicza były m.in. ratownictwo medyczne, zarządzanie kryzysowe, departament nauki i szkolnictwa wyższego oraz departament organizacji ochrony zdrowia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.