Teraźniejszość i przyszłość diagnostyki laboratoryjnej

W ramach Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2018 (15-17 marca, Międzynarodowe Targi Poznańskie) odbędzie się IX Konferencja Naukowo-Szkoleniowa SALMED-LABORATORIUM.

Konferencja jest głosem w dyskusji o stanie diagnostyki laboratoryjnej i kierunkach jej rozwoju. Badania laboratoryjne stanowią integralną część diagnostyki medycznej będąc podstawą postępowania zarówno w medycynie profilaktycznej jak i naprawczej. Stanowią obiektywne źródło informacji medycznych, w 60 proc. przypadków wpływają na decyzje lekarskie.

Diagnostyka laboratoryjna, aby mogła się dalej dynamicznie rozwijać, wymaga opracowania i wprowadzenia rozwiązań systemowych. Istnieje pilna potrzeba zmiany nadzoru nad funkcjonowaniem medycznych laboratoriów diagnostycznych w Polsce. Potrzeba też rzetelnej analizy dotychczasowego sposobu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie medycyny laboratoryjnej oraz działań na rzecz uzupełnienia niedoboru specjalistów w tej dziedzinie.

Głównym organizatorem konferencji SALMED-LABORATORIUM 2018, która odbędzie się 15 marca, jest Katedra i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy współudziale konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej i zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Poznaniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.