Mistrzyni wróci na ring, by walczyć o małe serca

Iwona Guzowska, pierwsza dama polskiego boksu zawodowego kobiet i Kick-boxingu przyjęła rolę ambasadorki Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w roku 2018 i powraca na ring.

Już niebawem Iwona Guzowska stanie na ringu jednego z najstarszych w Polsce klubów sportowych Kleofas AZS AWF w Katowicach. Pierwszą walkę po długiej przerwie stoczy z… 8-letnią Polą. Kontrakt na tę walkę podpisała z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. „Wielka walka o małe serca” to hasło pod jakim w 2018 r. mistrzyni świata, jako ambasadorka Fundacji, wspierać będzie projekt wdrożenia protezy serca dla dzieci. Projekt ten ma na celu stworzenie rodziny urządzeń pediatrycznych, które byłyby ratunkiem dla niewydolnego serca w oczekiwaniu na transplantację, szansą na regenerację narządu i uniknięcie przeszczepu, albo alternatywą dla dzieci, które przeszczepu mieć nie mogą. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia jest ogromne, a na rynku dostępne są tylko protezy niemieckie.

„Bycie ambasadorem fundacji, która zawsze walczyła o leczenie chorób serca to dla mnie ważne i wyjątkowe zadanie. Wiele w życiu doświadczyłam i wiem, jak ważne jest wsparcie oraz bezinteresowna pomoc. Uważam, że dzielenie się sercem w obecnych czasach jest najcenniejszą rzeczą, jaką można zrobić dla innych” – uzasadnia swoją decyzję sportsmenka.

Iwona Guzowska weźmie udział w spocie promującym działania fundacji, w którym wystąpi na ringu katowickiego klubu Kleofas. Będzie trenowała małą dziewczynkę, pokazując, że walka z przeciwnościami losu jest potrzebna na co dzień, bo zmienia świat na lepsze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.