Łukasz Szumowski spotkał się z przedstawicielami PTK

W piątek 9 lutego 2018 roku przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego spotkali się z ministrem Łukaszem Szumowskim. W trakcie rozmów omówiono bieżące wyzwania w zakresie potrzeb zdrowotnych Polaków.

W pierwszym spotkaniu Łukasza Szumowskiego ze środowiskiem kardiologicznym uczestniczyli - prof. Piotr Ponikowski, prezes PTK oraz prof. Adam Witkowskim, prezes-elekt PTK.  W rozmowach poruszono temat profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób serca, a także wyzwaniom systemowym, takim jak wdrożenie koordynowanej opieki w kardiologii. Te ostatnie w ocenie uczestników spotkania powinni być wspólną troską zarówno decydentów, jak i samego środowiska lekarzy. W trakcie spotkania omówiono również ustalenia przyjęte w porozumieniu, jakie minister sygnował razem z rezydentami.

"Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy panu ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu owocnego finału rozmów z lekarzami rezydentami. Jesteśmy przekonani, że ogłoszone w porozumieniu ustalenia to spójne, dobre systemowe rozwiązanie, które pozwoli na systematyczne zwiększanie nakładów na ochronę zdrowia a poprzez to sukcesywną poprawę stanu zdrowia polskiego społeczeństwa"– mówi Prof. Piotr Ponikowski, prezes PTK.

"Z naszej perspektywy otwarty dialog pomiędzy lekarzami rezydentami a Ministerstwem Zdrowia to podstawa tworzenia długofalowych, dobrych zarówno dla polskiego pacjenta, jak polskiego systemu opieki zdrowotnej strategii działań. Jestem przekonany, że ogłoszone wczoraj porozumienie to ważny i potrzebny krok ku dobremu. Niezwykle cieszy fakt, że decyzje podejmowane są w drodze negocjacji. To sprzyja wzajemnemu zrozumieniu i dobrze rokuje na przyszłą współpracę także w innych obszarach opieki zdrowotnej"– mówi prof. Adam Witkowski, prezes-elekt PTK.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.