Czas na innowacyjną kardiologię

„Dzięki uznanemu na świecie dorobkowi naukowemu polskich kardiologów, a także inwestycjom w badania i wsparciu innowacji, możemy razem skutecznie walczyć ze śmiertelnymi skutkami chorób układu sercowo-naczyniowego” – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Szef PTK przypomina, że w ogłoszonym pod koniec 2017 roku prestiżowym rankingu „Najbardziej Wpływowych Umysłów Świata" Clarivate Analytics znalazło się pięciu polskich naukowców, w tym aż czterech kardiologów: prof. Piotr Ponikowski, prof. Adam Torbicki, prof. Andrzej Budaj oraz prof. Michał Tendera.

„Nasza obecność w Rankingu Clarivate Analytics to nie przypadek, to efekt codziennej pracy, wieloletniej zaangażowanej działalności naukowej, uczestnictwa w międzynarodowych programach i konsorcjach badawczych oraz stałego podnoszenia poprzeczki. Polscy kariolodzy znani są z rzetelnej edukacji, świetnego przygotowania zawodowego i wysokiej etyki pracy. Polacy są ciekawi i głodni innowacyjnych rozwiązań w obszarze biotechnologii i medycyny” – mówi prof. Ponikowski.

Dodaje, że w zakresie osiągnięć naukowych w kardiologii Polska ma na koncie wspaniałe wyniki. „Mamy ogromny potencjał w zakresie zasobów kadrowych, woli i motywacji do pracy. Jestem pewien, że deklarowane przez decydentów wsparcie dla badań i innowacji w kardiologii w połączeniu z naszymi nieprzeciętnymi zasobami ludzkimi pozwoli skutecznie walczyć z chorobami układu sercowo-naczyniowego i sukcesywnie poprawiać stan zdrowia polskiego społeczeństwa, a przede wszystkim zmniejszyć śmiertelność z powodu chorób serca” – podkreśla prezes PTK.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.