Nowy wiceminister zdrowia nadzorcą CSIOZ

Janusz Cieszyński, dotychczasowy doradca premiera Mateusza Morawieckiego w resortach rozwoju i finansów, został wczoraj powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. W zakresie jego obowiązków jest m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Zanim został doradcą premiera, Janusz Cieszyński kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju (2016-2017) i prowadził firmę zajmująca się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Pracował również w jednej z firm telekomunikacyjnych. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

"Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym, żeby publiczne usługi świadczone w ochronie zdrowia były na najwyższym poziomie, takim jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wręczył wczoraj po południu Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu MZ.

30-letni Janusz Cieszyński jest jednym z siedmiu wiceministrów zdrowia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.