Nowe inwestycje w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie

Przy ul. Arkońskiej jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego obiektu dla Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Remont czeka także budynek „A”, gdzie znajduje się Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych.

 Nowy obiekt powstanie w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala, który zostanie wyburzony. Część główna będzie składać się z czterech kondygnacji, natomiast niższa będzie dwupiętrowa. Budynek zostanie połączony korytarzem z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Zabiegowym, w którym wykonywane są m.in. przeszczepy. Znajdą się w nim: punkt przyjęć, stacja dializ, Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek, Poradnia Nefrologiczna i Poradnia Transplantacyjna.

„Nowy budynek poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług. Nowoczesna stacja dializ da nam możliwość rozwijania dotychczasowych i wprowadzania nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi oraz dializ otrzewnowych” – wyjaśnia dr Marek Myślak, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek .

Remont w budynku „A” poprawi warunki na Oddziale Geriatrii i Przewlekle Chorych. Pacjenci będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki. Nowy oddział znajdować się będzie na pierwszym piętrze. Oddział dysponujący obecnie 24 łóżkami będzie miał dwuosobowe pokoje z indywidualnymi węzłami sanitarnymi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupiony zostanie także sprzęt rehabilitacyjny oraz dodatkowe wyposażenie do sal dla pacjentów i pozostałych pomieszczeń oddziału. Remontowana jest już klatka schodowa.

„Ta oczekiwana od pewnego czasu inwestycja zgodna jest z mapą potrzeb zdrowotnych w regionie. Jej efektem będzie komfort leczenia i większe bezpieczeństwo pacjentów” – przekonuje Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego .

Realizacja strategicznych projektów kosztować będzie prawie 52 mln zł. Ponad 40 mln zł przekaże urząd marszałkowski – będą to głównie środki pochodzące z Unii Europejskiej, które placówka otrzyma na podstawie podpisanych w grudniu 2017 roku umów o dofinansowanie inwestycji. Modernizacja Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych, która kosztować będzie ponad 6,7 mln zł, potrwa około roku i otrzyma wsparcie z UE w wysokości ponad 5,7 mln zł. Z kolei budowa nowego obiektu dla Oddziału Neurologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Udarowego i Nefrologii, która powinna  ruszyć jeszcze w tym roku, zajmie od dwóch do trzech lat i pochłonie ponad 45 mln zł, z czego prawie 36 mln zł stanowić będzie unijna dotacja.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.