Minister zdrowia w samorządzie lekarskim

Minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczył dzisiaj w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarzy i z uwagą przysłuchiwał się postulatom zgłaszanym przez samorządowców. Zadeklarował chęć współpracy i zapewnił, że analizuje zapisy prawne dotyczące m.in. warunków wykonywania zawodu lekarza.

"Pan minister przyjął nasze zaproszenie na posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej. Otrzymał je wraz z gratulacjami objęcia urzędu" - poinformowała Puls Medycyny Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka Naczelnej Izby Lekarskiej.

Minister Szumowski zadeklarował chęć współpracy z samorządem lekarskim. Nie odniósł się jednak do konkretnych zapisów prawa (m.in. do "ustawy 6 proc. PKB"), o które był pytany, tłumacząc, że jest jeszcze w trakcie ich analizy.

Rozmawiano o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia, w tym m.in. o warunkach wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.