Bajkoterapia w szpitalu Świętej Rodziny

Na oddziale pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie otwarto "Zaczytaną Bibliotekę" - miejsce, w którym mali pacjenci mogą zapomnieć choć na chwilę o stresie związanym z hospitalizacją.

W ramach projektu realizowanego przez Fundację Zaczytani.org szpital otrzymał półkę pełną książek, które umilą pobyt chorym dzieciom. 9 stycznia, podczas pierwszego spotkania z literaturą, ambasadorka fundacji Julia Kamińska przedstawiła im wyjątkową książkę, zatytułowaną "Gdybym był dorosły”. Na maluchy czekały również dodatkowe atrakcje: wizyta Zaczytanej Sowy i sporo prezentów.

"Książka czytana na głos to wstęp do programu bajkoterapii" - tłumaczą w Fundacji Zaczytani.org, zachęcając do udziału w nim wszystkich, którzy chcą pomagać i uwielbiają czytać. 

„Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom książek już od najmłodszych chwil życia. Czytanie buduje więź między dzieckiem i rodzicami, tworzy poczucie bliskości i bezpieczeństwa, zaspokaja kontakt emocjonalny małego dziecka, uczy wyrażania emocji i radzenia  sobie z nimi, rozwija kreatywność i wyobraźnię. Ma niewątpliwie pozytywny wpływ na zdrowienie dzieci, szczególnie tych przebywających w szpitalach, z dala od domu. W naszym szpitalu książka jest stałym elementem każdego pokoju, w którym przebywa leczone dziecko. Wnosi radość i uśmiech na twarzach małych  pacjentów”-  powiedziała lek.Anna Krysiukiewicz-Fenger, ordynator oddziału pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.