Zmiana warty na Miodowej

Konstanty Radziwiłł oficjalnie pożegnał się z pracownikami resortu zdrowia. Przekazanie jego obowiązków następcy odbyło się w dobrej atmosferze.

Ustępujący minister podziękował wszystkim za współpracę. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – podkreślił.

Wskazał również na na najważniejsze jego zdaniem sukcesy resortu: stworzenie map potrzeb zdrowotnych, zatrzymanie komercjalizacji szpitali i wprowadzenie sieci szpitali.

„Absolutnie crème de la crème jest ustawa "6 proc. PKB". Są to pieniądze, które zasilą służbę zdrowia i pozwolą dojść do tego, co widzimy w wielu innych krajach”– zapewnił Konstanty Radziwiłł.

Jego następca Łukasz Szumowski podziękował Konstantemu Radziwiłłowi za ciężką pracę. „Nakłady na służbę zdrowia wzrosty dzięki panu ministrowi, dzięki waszej pracy” – mówił do pracowników resortu. „Zdrowie jest i będzie jednym z priorytetów rządu” – zapowiedział nowy minister.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.