Położna na medal

Monika Wójcik z Krakowa jest najlepszą położną w kraju. 31 grudnia zakończyła się 4. edycja kampania społeczno – edukacyjna „Położna na medal", w ramach której przeprowadzono konkursu na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach. Udział w konkursie brało 427 położnych.

Monika Wójcik ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 2009 r. zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje na Oddziale Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Drugie miejsce zdobyła Elżbieta Wójtowicz związana przez 34-letnie życie zawodowe z traktem porodowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Na trzecim miejscu znalazła się Marzena Langner-Pawliczek od 29 lat związana z oddziałem ginekologiczno-położniczym w Knurowie.

Położna to jeden z najstarszych zawodów. To ona przygotowuje przyszłe matki do porodu, sprawuje opiekę nad matką i niemowlęciem w pierwszych tygodniach życia. Jest dla wielu kobiet gwarancją bezpieczeństwa, najlepszym źródłem informacji związanych z porodem. Poza wiedzą powinna wyróżniać się empatią, wyrozumiałością i cierpliwością. Aby podnosić świadomość społeczeństwa na temat roli położnej w opiece okołoporodowej, powstał plebiscyt na najlepszą położną w Polsce. Jest on jednym z elementów kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal”.


„Cieszymy się, że nasz plebiscyt przyciąga szerokie grono zainteresowanych. W tym roku cała społeczność zaangażowana w konkurs oddała ponad 19 tys. głosów. To pokazuje nam, że nasza inicjatywa to doskonała okazja do podziękowania położnym za zaangażowanie w opiece nad kobietami i ich dziećmi” – mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu i kampanii.

Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie http://www.poloznanamedal2017.pl. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 marca podczas Gali Finałowej kampanii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.