Fundusze z uszczelnienia VAT zasilą ochronę zdrowia?

W trakcie nadzwyczajnych obrad Komisji Zdrowia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, zapowiedział złożenie przez jego ugrupowanie istotnej dla systemu ochrony zdrowia poprawki do ustawy budżetowej, która ma być procedowana podczas najbliższego posiedzenia plenarnego Sejmu.

W swoim emocjonalnym wystąpieniu prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że podczas najbliższej dyskusji o projekcie ustawy budżetowej na 2018 roku PSL zgłosi poprawę, która ma pozwolić na przesunięcie części środków pozyskanych z tytułu uszczelnienia VAT na system ochrony zdrowia. Tylko w 2017 roku wpływy do budżetu z tego tytułu szacowane były nawet na 150 mld złotych.  

Powrócił również do zaproponowanej dwa lata temu koncepcji ponadpolitycznego porozumienia w sprawie służby zdrowia. Wówczas minister Konstanty Radziwiłł kpił z tego apelu i mówił, że nie jest to już czas krągłych stołów czy białych szczytów, a jedynie czas działania. Tylko efektów tych ministerialnych działań nie widać"- wskazał Władysław Kosiniak-Kamysz.-"Obecna sytuacja w systemie zdrowia jest trudna, a za chwilę może być dramatyczna"- dodał.

Szef PSL odniósł się również do wypowiedzi Konstantego Radziwiłła, w której ten ostatni wskazał, że obecna sytuacja kreowana przez media na chaos nie ma przełożenia na rzeczywistość.

"Mówił Pan, że jest to wirtualny świat. Moim zdaniem to Pan powinien wyjść z matrixu i zejść na ziemię. Zobaczyć to rzesze osób, którym placówki odsunęły w czasie terminy planowych zabiegów"- zwrócił się do ministra zdrowia prezes PSL.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.