Nowy dyrektor Kliniki Gastroenterologii WIM

Dr hab. n. med. Przemysław Witek od 2 stycznia kieruje Kliniką Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego.

Nowy dyrektor kliniki dotychczas związany był z Kliniką Endokrynologii i Terapii Izotopowej WIM. Z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii, a dodatkowo ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" realizowane na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie Klinika Gastroenterologii WIM to zdaniem dyrekcji placówki jedna z najnowocześniejszych w swojej dziedzinie w Polsce.

"Wykształcenie i doświadczenie nowego kierownika stanowią doskonałą przesłankę i okazję do nadania rozwojowi Kliniki nowej dynamiki dalece wykraczającej poza dzisiejsze warunki. Wychodzącej naprzeciw potrzebom pacjentów, zwiększającej wykorzystanie zasobów diagnostycznych i terapeutycznych Kliniki i Instytutu, w efekcie budującej nowe perspektywy rozwoju tak wybitnie interdyscyplinarnej dziedziny jaką jest gastroenterologia"- czytamy w komunikacie WIM.

Jednocześnie dyrektor WIM - gen.dyw.prof. dr hab.n.med. Grzegorz Gielerak - podziękował dotychczasowemu kierownikowi gen bryg. w st. spocz. prof. dr hab. n. med. Jerzemu Gilowi za wieloletnią pracę w klinice.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.