Nowe świadczenia dla kobiet w ciąży

Od poniedziałku - 1 stycznia - pacjentki RH-D ujemne, u których istnieje ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego, będą mogły otrzymać antyglobulinę anty-RhD w 28-30 tygodniu ciąży. Podanie preparatu jest dostępne w ramach koszyka świadczeń gwarantowanych.

Jak informuje resort zdrowia świadczenie od 1 stycznia 2018 roku jest w pełni finansowane przez budżet państwa. Jednocześnie zalecenia dotyczące stosowania immunoglobuliny anty-RhD w profilaktyce konfliktu matczynopłodowego w zakresie antygenu D z układu Rh zostały opracowane przez konsultantów krajowych. "Uwzględniają one profilaktykę śródciążową, która w sposób komplementarny powinna stanowić wraz z profilaktyką poporodową skuteczną, metodę minimalizowania ryzyka (praktycznie do zera) wystąpienia choroby hemolitycznej"- czytamy w komunikacie ministerstwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.