Beskidzkie Centrum Onkologii bez izby przyjęć

Od 1 stycznia na okres trzech miesięcy dyrekcja Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej (woj. śląskie) zawiesiła działalność izby przyjęć. Przyczyną podjęcia tej decyzji jest brak lekarzy.

"80 zł za godzinę pracy lekarza specjalisty okazało się być zbyt niską stawką, czego konsekwencją jest brak jakichkolwiek ofert lekarzy w konkursie ogłoszonym na dyżury lekarskie w izbie przyjęć BCO-SM, którego termin rozstrzygnięcia upłynął 21 grudnia 2017 r." - poinformowała dyrekcja placówki. Komunikat uzupełniła informacją, że położnictwo ma pełną obsadę lekarską i bez zmian będzie po 1 stycznia 2018 r. przyjmować pacjentki do porodu.

Tuz przed końcem roku w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej doszło do spotkania dyrektora szpitala z lekarzami. Ustalono na nim, że w trybie pilnym w placówce zostanie uruchomiony Dział Obsługi Pacjenta, którego zadaniem ma być przygotowywanie i segregowanie dokumentacji medycznej pacjentów. Ma to umożliwić lekarzom podjęcie decyzji o ewentualnej hospitalizacji we właściwym oddziale szpitalnym.

"Poradnie i oddziały szpitalne działają bez zmian, czyli tak jak w 2017 r." - zapewniła dyrekcja BCO-SM w Bielsku-Białej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.