Giżycko bez oddziału pediatrycznego

Od poniedziałku - 1 stycznia - w giżyckim szpitalu nie działa oddział pediatryczny. Jak informuje dyrekcja - przyczyną czasowego zawieszenia jest rak odpowiedniej liczby lekarzy, który mogliby zapewnić opiekę w trybie ciągłym.

"Z przykrością informujemy, że funkcjonowanie Oddziału Pediatrycznego Szpitala Giżyckiego zostanie zawieszone w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2018 r" - taki komunikat pojawił się w połowie grudnia na oficjalnej stronie placówki.

Jak wyjaśnia dyrekcja placówki przyczyną zawieszenia  oddziału pediatrycznego jest niewystarczająca obsada lekarska. Decyzję motywowano również małą liczbą pacjentów przebywających na oddziale - spośród dziewięciu małych pacjentów część została wypisana do domów, natomiast pozostali chorzy zostali przewiezieni do innych szpitali w regionie m.in. w Ełku, Piszu oraz Kętrzynie.

Jednocześnie dyrekcja poinformowała. że istniejący w placówce oddział noworodkowy działać będzie nieprzerwanie.

Giżycka placówka to kolejny szpital, którego dyrekcja została postawiona przed koniecznością zawieszenia oddziału z uwagi na niewystarczającą liczbę lekarzy. Od 1 stycznia najmłodsi pacjenci nie są również przyjmowali na oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie. W świętokrzyskiej placówce zawieszono również działalności poradni dermatologicznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.