OZZL z apelem do dyrektorów szpitali

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zwrócił się do dyrektorów szpitali, którzy w sposób nieformalny poddają naciskom lekarzy wypowiadających klauzulę opt-out.

W swoim stanowisku OZZL zwrócił się do dyrektorów o zrozumienie działań lekarzy rezygnujących z opt-out.

"Działania lekarzy wypowiadających opt-out nie są skierowane przeciwko dyrekcjom poszczególnych szpitali, ani w ogóle przeciwko komukolwiek i nie mają na celu dezorganizacji pracy szpitali, ale - wręcz przeciwnie - trwałą poprawę ich funkcjonowania"- czytamy w komunikacie.

OZZL zwrócił uwagę, że zdaniem organizacji rozwiązywanie problemu niedoboru kadr szpitalnych ze szczebla szpitala mija się z celem, gdyż "przyczyny problemu leżą nie w szpitalu, ale w organizacji i finansowaniu ochrony zdrowia jako całości"- pisze Krzysztof Bukiel , przewodniczący ZK OZZL.

"Działania, jakie podejmują dyrektorzy, często niemal desperackie i w postaci bezprawnych nacisków na lekarzy są w istocie szkodliwe dla tych szpitali, dla pacjentów, lekarzy i publicznej ochrony zdrowia, jako całości"- stwierdził Krzysztof Bukiel. Jego zdaniem działania te ukrywają prawdziwy stan publicznej ochrony zdrowia i maskują patologie, jednocześnie ośmielając rządzących do dalszej bierności i niepodejmowania działań naprawczych"- wskazał Krzysztof Bukiel.

OZZL zaapelowało do dyrektorów, aby bezprawne naciski na lekarzy zamienione zostały w legalne naciski na polski rząd.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.