Rusza nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych

Wydział medyczny Uczelni Łazarskiego uruchamia nowoczesną infrastrukturę Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych. Jest to pierwsza tego typu placówka działająca w obrębie uczelni niepublicznej.

Uczelnia Łazarskiego wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom w zakresie kard medycznych uruchomiła w październiku kształcenie przyszłych lekarzy na Wydziale Medycznym. Nowa inwestycja w nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych ma zapewnić studentom odpowiednią jakość kształcenia. Prace nad obiektem trwały 6 miesięcy, i kosztowały uczelnię przeszło 10 mln zł.

"Inwestycja we własne zaplecze do kształcenia podstawowego i przedklinicznego to element strategii Uczelni Łazarskiego. W tym roku akademickim kształcenie rozpoczął pierwszy rocznik studentów kierunku lekarskiego. Chcemy jednak, aby Wydział Medyczny dalej się rozwijał, zarówno poprzez rozbudowę oferty edukacyjnej, jak i w kierunku stania się prężnym ośrodkiem naukowo-badawczym"– mówi o planach Uczelni na kolejne lata prezydent UŁa, Juliusz Madej.

Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych Uczelni Łazarskiego składa się z Pracowni Naukowych Podstaw Medycyny oraz z Pracowni Nauk Morfologicznych.
Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć m.in. z zakresu biochemii, biofizyki, biologii molekularnej, genetyki i histologii. Natomiast w laboratoria wyposażono w nowoczesne wirówki, spektrofotometry UV/VIS w tym pikodrop i termocyklery z gradientem. Sercem Centrum jest Pracownia Nauk Morfologicznych, która stanowi zaplecze do nauczania anatomii wyposażona w multimedia i modele anatomiczne wysokiej wierności wykonane w technologii 3D. W jej rama funkcjonuje również sala anatomii prawidłowej (preparaty konserwowane) oraz sala sekcyjna.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.