Ośrodki onkologiczne z dofinansowaniem na radioterapię

Ponad 241,3 mln zł wyniesie wartość ośmiu projektów onkologicznych, które otrzymają dofinansowanie na zakup lub wymianę akceleratorów. Fundusze pochodzić będą m.in. z IX Osi Priorytetowej unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W czwartek 14 grudnia w resorcie zdrowia podpisano trzy umowy na dofinansowanie zakupu i wymiany akceleratorów w trzech ośrodkach onkologicznych. Nowe urządzenia trafią do w Centrum Onkologii w Gliwicach, Kliniki Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji działającego z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Całkowitą wartość urządzeń oszacowano na przeszło 99,4 mln zł, z czego blisko 73,37 mln zł pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Resort zdrowia podkreślił, że w sumie w ramach działań sfinansowanych zostanie osiem projektów dotyczących zakupu i wymiany akceleratorów do radioterapii. Wcześniej - bo 29 listopada - podpisano umowę na modernizację zakładu radioterapii w stołecznym Centrum Onkologii, natomiast w trakcie oceny są projekty zgłoszone przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Podkarpackie Centrum Onkologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie oraz Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii.

Ale to nie wszystko bowiem w 2018 r. planowane jest złożenie przez Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach wniosku o dofinansowanie kolejnego projektu (w ramach II etapu prac), którego całkowity koszt realizacji wynosiłby 26,55 mln zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.