Polak kandydatem na przewodniczącego europejskich kardiologów inwazyjnych

Prof. dr hab. n.med. Dariusz Dudek ubiegać się będzie o stanowisko przewodniczącego Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI ESC).

Wybory nowego przewodniczącego Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych odbywać się będą w lutym 2018 za pośrednictwem Internetu, a jego wyniki ogłoszone zostaną w Paryżu na kongresie EuroPCR w maju.. Kandydatów na to stanowisko można było zgłaszać do 30 listopada, a polskim kandydatem oficjalnie wspieranym i nominowanym przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oraz Asocjację Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK na przewodniczącego EAPCI ESC będzie prof. Dariusz Dudek. Na co dzień profesor jest aktywnym działaczem i członkiem zarządu EAPCI, dyrektorem prestiżowych, międzynarodowych warsztatów "New Frontiers in Interventional Cardiology", a także doświadczonym akademikiem i praktykiem dziedziny. Kandydatura Polaka to pierwsza w historii szansa aby kardiolog z Europy Środkowo-Wschodniej został Prezydentem Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych.

W lutym 2018 roku odbędzie się bezpośrednie głosowanie internetowe kilku tysięcy kardiologów interwencyjnych, a jego wyniki ogłoszone zostaną w Paryżu na kongresie EuroPCR w maju. Pod uwagę brana jest dotychczasowa kariera medyczna i naukowa danej osoby, doświadczenie operatorskie i zakres oraz skala działalności danego kandydata w strukturach i na rzecz EAPCI oraz ESC.

"Zwiększenie dostępności do najbardziej innowacyjnego i najskuteczniejszego leczenia kardiologicznego dla pacjentów w całej Europie to główny cel mojego programu dla EAPCI"- mówi prof. Dariusz Dudek, kandydat na prezydenta EAPCI.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.