Certyfikaty dla lekarzy medycyny estetycznej

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging we współpracy ze specjalistami z branży opracowało "Program certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej". Ma on ułatwić pacjentom zainteresowanym poprawą wyglądu wybór profesjonalnego gabinetu.

Program skierowany jest do absolwentów podyplomowych studiów z zakresu medycyny estetycznej. Aby uzyskać certyfikat, trzeba wykazać się nie tylko odpowiednim wykształceniem, ale także aktywnością zawodową i stałym poszerzaniem swoich kompetencji.

"Tylko lekarze angażujący się w zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, uczestniczący w kongresach i wewnętrznych szkoleniach, a także dbający o wysoki standard swoich gabinetów, mogą otrzymać i utrzymać tytuł Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej, przyznawany przez Komitet Certyfikacyjny" - tłumaczą inicjatorzy "Programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej".

W ramach programu uruchomiono stronę internetową (www.certyfikowani.org). Można na niej znaleźć m.in. bazę certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej w poszczególnych województwach, informacje o zabiegach upiększających oraz nowości na rynku medycyny estetycznej.

Nabór do programu jest przeprowadzany co dwa lata. W jego ramach raz w roku odbywa się obowiązkowe szkolenie organizowane przez Komitet Certyfikacyjny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.