Premier musi zaangażować się w sprawy ochrony zdrowia

Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do premier Beaty Szydło o osobiste zaangażowanie się w sytuację w ochronie zdrowia. "Konieczny jest wzrost nakładów i zmniejszenie narastających obciążeń biurokratycznych lekarzy tak, aby skrócić kolejki do świadczeń zdrowotnych" - czytamy w oświadczeniu samorządu.

Maciej Hamankiewicz zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów przyjrzenie się sytuacji w ochronie zdrowia. Zadeklarował tez chęć współpracy w przeprowadzaniu reform, które będą podnosiły poziom opieki zdrowotnej Polaków. "Dotychczasowe oraz aktualnie przygotowywane próby naprawy systemu ochrony zdrowia pozostają bezowocne, a w konsekwencji nie przynoszą poprawy sytuacji pacjentów ani osób wykonujących zawody medyczne" - pisze prezes NRL.

Samorząd podkreśla, że nie można rozwiązywać problemów niedofinansowania i błędów systemu ochrony zdrowia, wymagając od personelu medycznego pracy ponad siły. 

Naczelna Rada Lekarska w apelu z  27 października br., zwróciła się do lekarzy i lekarzy dentystów o ograniczenie gotowości do świadczenia pracy i wykonywania świadczeń zdrowotnych, również w ramach umów cywilnoprawnych, do maksymalnie 48 godzin w tygodniu. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.