Prix Galien USA dla leku nusinersen

Biogen i Ionis otrzymały nagrodę za najlepszy produkt biotechnologiczny. Prix Galien USA jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie innowacji naukowych poprawiających stan zdrowia człowieka.

Nusinersen to pierwszy lek dopuszczony w leczeniu SMA. Został dopuszczony do obrotu  w Stanach Zjednoczonych, krajach Unii Europejskiej, w Brazylii, Japonii, Szwajcarii i w Kanadzie. Biogen planuje wejść na kolejne rynki.

FDA dopuściła lek w grudniu 2016 r., w ramach przyśpieszonej oceny. Lek jest stosowany  w leczeniu pacjentów pediatrycznych i dorosłych z SMA. SMA to rzadka choroba, będąca jedną z wiodących genetycznych przyczyn umieralności niemowląt i cechująca się postępującym, upośledzającym słabnięciem mięśni. Choroba upośledza zdolność chodzenia, jedzenia i ostatecznie również oddychania

„Z pokorą przyjmujemy informację o nagrodzie, którą Fundacja Galien przyznała nam i Ionis dla leku nusinersen - pierwszego i jedynego leku stosowanego w leczeniu tej wyniszczającej choroby, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA)” - powiedział Michel Vounatsos, prezes Biogen. „Istotne wyniki kliniczne leku nusinersen to z pewnością największe źródło satysfakcji dla wszystkich osób zaangażowanych w ten program. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim pracownikom Biogen na całym świecie za ich pasję i zaangażowanie poprawę życia pacjentów z SMA”. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.