Nowy szpital we Wrocławiu już otwarty

Vratislavia Medica ma być jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych w Polsce w zakresie rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej.

Budynek szpitala ma 4 kondygnacje i dysponuje dwiema salami operacyjnymi. Na pacjentów czeka ponad 160 łóżek szpitalnych, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie kompleksowej fizjoterapii, kriokomora oraz basen z przeciwprądami do nauki chodzenia. Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów i aptekę z funkcją „Drive”.

Wkrótce placówka zyska także  unikalne w naszej części Europy urządzenie EOS, umożliwiające obrazowanie 3D na każdym etapie u pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa i kończyn dolnych. Jest to technologia dedykowana dla obrazowania układu mięśniowo szkieletowego w chirurgii ortopedycznej.

"Nowe warunki lokalowe oznaczają możliwość zatrudnienia kolejnych lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarek,  znacznego poszerzenia oferty i zwiększenia ilości obsługiwanych pacjentów" – mówił na otwarciu dr Tomasz Zakrzewski, Dyrektor ds. Lecznictwa Vratislavia Medica. 

Vratislavia Medica, Szpital im. Św. Jana Pawła II (dawniej WCRiMS), powstała w wyniku przekształcenia Zakładu Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika, który został utworzony w latach 60. XX wieku. Szpital należy do Grupy Hasco od 2014 roku. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.