Rozszerzenie dostępu do leczenia nowoczesnymi insulinami doposiłkowymi

Pierwszy na rynku biopodobny preparat insuliny lispro znalazł się w wykazie leków refundowanych od 1 listopada 2017 r.

Zgodnie z obwieszczeniem ministra zdrowia z 25 października 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych od 1 listopada 2017 r. Insulin lispro Sanofi®, produkt biopodobny do produktu referencyjnego Humalog, znajduje się na liście leków refundowanych.

Program badawczy poświęcony produktowi leczniczemu Insulin lispro Sanofi obejmował badanie fazy I oceniające farmakokinetykę/farmakodynamikę (FK/FD) produktu w celu określenia podobieństwa ekspozycji i aktywności tego leku w porównaniu z insuliną lispro 100 jedn./ml zatwierdzoną obecnie w Stanach Zjednoczonych i UE, dwa wieloośrodkowe badania kliniczne fazy III (SORELLA 1 i SORELLA 2) oceniające bezpieczeństwo stosowania i skuteczność leku w porównaniu z insuliną lispro 100 jedn./ml zatwierdzoną obecnie w Stanach Zjednoczonych i UE u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 1 lub 2, a także badanie bezpieczeństwa stosowania leku w pompie insulinowej u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 1.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.