Nowy serwis edukacyjny dla chorych na RZS

Wystartowała strona internetowa ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „RZS Porozmawiajmy” – www.rzsporozmawiajmy.pl. Nowy serwis to nie tylko sprawdzone źródło wiedzy, ale również miejsce wymiany doświadczeń pacjentów i lekarzy.

Poza informacjami na temat pierwszych objawów, diagnostyki i leczenia RZS portal zawiera praktyczne i cenne wskazówki dotyczące diety oraz ćwiczeń usprawniających chore stawy, jak również radzenia sobie w trakcie choroby. Dzięki wyszukiwarce placówek medycznych chorzy mogą dowiedzieć się, w których ośrodkach prowadzone jest leczenie biologiczne oraz jakie kryteria należy spełnić, by zostać włączonym do programu lekowego B33.

„Jest to pierwsze takie narzędzie dostępne na rynku, na które my, pacjenci bardzo długo czekaliśmy. Portal www.rzsporozmawiajmy.pl to miejsce, które z pewnością okaże się cenną bazą wiedzy na temat reumatoidalnego zapalenia stawów – prawie 90 proc. pacjentów wiedzy o tej chorobie poszukuje w Internecie” – mówi Monika Zientek, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem", partner kampanii edukacyjnej „RZS Porozmawiajmy”. – Czytelny układ menu oraz bardzo intuicyjna nawigacja powodują, że strona jest przyjazna również dla osób starszych”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.