Jak się odżywiać po udarze

Specjalnie dla pacjentów po udarze mózgu oraz ich opiekunów 8 listopada w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie zostaną zorganizowane warsztat edukacyjny NutriDzień „Sięgnij po posiłki”. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi odpowiedniego odżywiania po udarze. Gościem specjalnym będzie Michał Figurski, ambasador kampanii „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”.

Wiadomo, że po udarze mózgu liczy się czas – nie tylko w kontekście wdrożenia leczenia, ale też rozpoczęcia rehabilitacji. Wiele jednak zależy od stanu pacjenta i tego, czy ma siły na systematyczne ćwiczenia. Niedobory składników odżywczych powstałe na skutek zmniejszonego apetytu, zwiększonego zapotrzebowania białkowo-energetycznego oraz niewłaściwej opieki żywieniowej mogą spowalniać i utrudniać proces rehabilitacji. Dlatego tak ważne jest odpowiednio wczesne wprowadzenie specjalistycznego żywienia, które wesprze organizm w powrocie do zdrowia.

Z myślą o potrzebie edukacji na temat roli żywienia medycznego w procesie leczenia w ramach kampanii „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” powstał cykl warsztatów NutriDzień „Sięgnij po posiłki”. Jeden z nich rozpocznie się 8 listopada o godz. 13 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego 9 (budynek A) w dużej sali konferencyjnej na I piętrze. Bezpłatny warsztat poprowadzi dr n. zdr. Magdalena Milewska, specjalizująca się m.in. w postępowaniu dietetycznym w chorobach neurologicznych.


Spotkanie będzie się składać z dwóch części:
1.    wykładu edukacyjnego, podczas którego zostaną przekazane informacje dotyczące odżywiania po udarze mózgu;
2.    części warsztatowej, prezentującej propozycje przygotowania posiłków wraz z ich degustacją.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.